UWAGA! Po skopiowaniu szablonu należy w edycji blogu włączyć Optymalizację szablonu. Ścieżka do niej to: Wygląd - Pozostałe - Optymalizacja pod wyszukiwarki.

Jak prawidłowo skopiować szablon

Czasami napotykam w sieci swoje szablony u kogoś na blogu. Często prezentują się fatalnie, mają zniekształcony nagłówek, rozjechane szpalty, układ nie ten co powinien. Tak się dzieje, gdy ktoś kopiuje szablon z zakładkami leżącymi po innej stronie, niż miał jego poprzedni szablon. Na blog z prawostronnymi zakładkami można skopiować tylko szablon z prawostronnymi zakładkami. Podobnie jest, gdy na blogu mamy wąską szpaltę po lewej stronie. Wówczas szablon, który chcemy pobrać musi mieć zakładki także po lewej stronie.

ZASADA 1. Na blog prawostronny kopiujemy szablon prawostronny
Na blog lewostronny kopiujemy szablon lewostronny


Co zrobić jeśli mamy zakładki nie po tej stronie co szablon, który chcielibyśmy skopiować. Jest pewien sposób. Należy z blogiem przejść na jeden z szablonów bloxowych (początkowych), który ma zakładki odwrotnie położone niż mieliśmy dotychczas. Teraz, gdy strony zakładek się już zgadzają, można skopiować interesujący nas szablon.
Bywa tez tak, że skopiowaliśmy szablon przez znaczek, widzimy go na stronie głównej naszego bloga, a w arkuszu CSS pozostał kod poprzedniego szablonu. Aby uchronić się od takiej sytuacji należy po skopiowaniu szablonu wylogować się z konta i zamknąć przeglądarkę. Na moment. Po powrocie wszystko będzie na swoim miejscu.

ZASADA 2. Po skopiowaniu szablonu nalezy wylogować się z Bloxa i zamknąć przeglądarkę.


POWRÓT NA STRONĘ GŁÓWNĄforum o css