UWAGA! Po skopiowaniu szablonu należy w edycji blogu włączyć Optymalizację szablonu. Ścieżka do niej to: Wygląd - Pozostałe - Optymalizacja pod wyszukiwarki.
Blog > Komentarze do wpisu

Z nowym kodem html

Kolejny szablon z nowym kodem html - New_age. Max. szerokość zdjęć - 550px.

 http://newage03irytka.blox.pl

sobota, 16 października 2010, irytek05

Polecane wpisy

Komentarze
kate_mac
2010/10/16 23:42:35
to tło jest fantastyczne; na zrzucie nie robi takiego wrażenia ale jest rewelacyjne i cały szablon jest fajny, nieco minimalistyczny ale robiący wrażenie - zastanawiam się nawet czy z niego nie skorzystać ;-) tak na serio bo jest bardzo w moim guście; zmniejszę sobie tylko datę i może zmienię położenie opisu ale w gruncie rzeczy to chyba tylko ta pogrubiona duża data do mnie nie pasuje; szablon RE-WE-LA-CJA
-
irytek05
2010/10/17 16:14:07
Kate, a proszę bardzo:) Co do daty, to masz rację, powinna być mniejsza. Mnie jednak wygląd czcionki 13px i 12px (teraz jest 14) niezbyt się podobał, a zupełnie drobnej nie chciałam:)
Tła spodobały mi się do tego stopnia, że jeszcze jeden szablon zrobię w innym kolorze, tym razem kolejny fotoblog bez bocznej szpalty.
Szablony są minimalistyczne, bo ostatnio się w nich lubuję, poza tym bawię się grafiką stworzoną w css, no i rozgryzam "new_age";) Mam nawet pytanie do Ciebie. Czy próbowałaś przenieść szukajkę? Chciałam ja umieścić w nagłówku, w starych szablonach nie było z tym problemu, a tu niestety nie udaje mi się. Nie wiem jak to zrobić, za każdym razem, gdy wychodzi poza po-boczną, znika i jej nie widać. Wiele mam pytań związanych z tym blogiem, niestety na forum bloxowym martwa cisza w tym temacie. Tak jakby ten szablon nie istniał. Czuję, że gdyby był kontener obejmujący wszystko, mniej problemów byśmy mieli.
-
kate_mac
2010/10/17 22:41:47
żebyś wiedziała irytku, brak tego głównego kontenera kilka rzeczy utrudnia więc ciekawi mnie jaka jest jego główna zaleta...

na pytanie o wyszukiwarkę znam odpowiedz jednak nie jest ona najprostsza dla mnie bo zazwyczaj nie używam z-index i to Szymon na forum podpowiedział mi jego zastosowanie, oczywiście IE6 trochę miała z tym problem na co Szymon też znalazł mi radę; mój problem był nieco inny bo miałam kłopot z tłem jeszcze więc dzisiaj dokładniej Ci nie napiszę ale postaram się na jutro poszukać tej części odpowiedzi, która Ci się przyda
mam pytanie: jak próbowałaś ustawić tą szukajkę poza poboczną? ujemnym pozycjonowaniem?

a wracając do tego twojego szablonu to data wcale nie musi być mniejsza; często trochę ignoruję osoby które piszą dzienniki, pamiętniki a w takich przypadkach data ma znaczenie więc to że jest równie wyraźna jak tytuł jest zaletą a nie wadą; ja zwykłam datę marginalizować więc na moim "prywatnym" blogu trochę sobie ją zmniejszę... ale to za kilka dni ;) biorąc pod uwagę, że nie pisałam tam od kilku miesięcy zmiana szablonu nie zając
-
irytek05
2010/10/18 01:05:59
@ Kate, cieszę się, że istnieje rozwiązanie szukajki. Kurcze, że też nie zauważyłam tak cennej informacji na forum, a ja tam tak często zaglądam (mówimy o forum pomocy bloxa?). Poczekam aż znajdziesz :) Najpierw próbowałam sposobem znanym nam z tych starych szablonów. Pozycjonowanie absolutne, przy pozycjonowaniu relatywnym nagłówka, gdy nie było reakcji próbowałam z minusowym, ale tez bez skutku. A którą część pozycjonujesz relatywnie, żeby do niej się potem odnosić?Może tu tkwi przyczyna, może za dużo tych pozycjonowań;) Zastanawiałam się, czy można odnosić się do nagłówka, skoro on jest "oddzielony" od treści, bo nie ma głównego kontenera.
Próbowałam ostatnio wstawić po-boczną pod treść (to ten czarny fotoblog), udało się, ale trzeba nad tym jeszcze popracować, bo ujawniają się dziwne zachowania poszczególnych elementów menu, zwłaszcza dodatków do pola na kod html i co ciekawe, szukajki nie da się wypozycjonować do części z treścią, tak jakby istniała nieprzekraczalna granica, a w książkach piszą, że wszystko da się ustawić i w tym moja nadzieja;)


forum o css