UWAGA! Po skopiowaniu szablonu należy w edycji blogu włączyć Optymalizację szablonu. Ścieżka do niej to: Wygląd - Pozostałe - Optymalizacja pod wyszukiwarki.
Blog > Komentarze do wpisu

Coś nowego - fotoblog

Jest to mój pierwszy szablon z nowym kodem html - new_age. Ze względu na wąską szpaltę, która jest pod szeroką, przez co wcale nie jest taka wąska, świetnie nadaje się jako fotoblog.
Maxymalna szerokość zdjęcia to aż 830px. Jest to szablon dla osób, których zawartość wąskiej szpalty jest skromna i nie rozbudowana zbytnio banerami.

 http://newage02irytka.blox.pl

sobota, 09 października 2010, irytek05

Polecane wpisy

Komentarze
2011/08/06 23:38:39
Cześć Irytko
Ponownie (występuję już jako wujekbronek i achtenpiotrek :-) ) wsparłem się na szablonie Twojej produkcji - tym razem na newage02irytka.
Ale nie ukrywam, że tęsknie spoglądam na wzór, który masz u siebie (Szablony Irytka).
Rozpocząłem bitwę o to aby i u mnie (piotrjaruga.blox.pl) pojawiło się menu z guziczkami i to u góry strony. Korzystam z podpowiedzi "cały ten css" Ale menu pojawiło się nie tam gdzie trzeba. Jest to dla mnie istna droga czierez muku.
Powiedz mi dlaczego nikt nie robi takich szablonów? tzn z takim menu?
I czy możesz mi coś podpowiedzieć w tym zakresie?

pozdrowienia
Piotr
-
2011/08/07 01:52:46
@Piotrj64, dlaczego nikt nie robi takich szablonów, w których menu jest u góry strony? Ano dlatego, że kod pozwalający utworzyć takie menu nie został wprowadzony do kodu żródłowego w szablonach na bloxie. Można to menu zrobić, korzystając z pola na dodatkowy html, ale jeśli ktoś chciałby pobrać ten szablon, to ten kod mu się niestety nie przeniesie do swojego blogu.
Zerknęłam na Twoje próby i są niezłe. Aby menu nie nachodziło na treśći z innych boksów, proponuję, abyś wąską szpaltę (no, ona jest teraz szeroka, ale wiesz o co mi chodzi) obnizył, zwiększając jej padding-top; (może 40-50px), i to będzie miejsce na menu. Jesli chcesz menu na całą szerokośc szablonu, to zwiększ width, bo u Taishy ma szerokość szerokiej szpalty.
Powodzenia:)
-
2011/08/07 19:14:29
Irytko
dzięki za zachętę :-)
póki co zbyt mocno zaingerowałem w kod css, że postanowiłem od nowa go zaimportować a tu "Dostęp do tego blogu został zastrzeżony przez jego właściciela" :-/
na krótko? na długo? mam nadzieję, że nie na zawsze :-)

Czy w tle - mam na myśli to tło najdalej można umieścić fotografię?
-
2011/08/07 20:44:05
i jeszcze małe jedno :-)
piotrj64 zmienił ksywkę na piotrfotograf (gdyby co :-) ) a blog pozostaje ten sam...
-
2011/08/08 01:00:01
@Piotrfotograf, bardzo przepraszam za zamknięcie bloga, robiłam na nim małe eksperymenty i zapomniałam potem go otworzyć;)
Możesz zastapić tło innym, fotografią także:)
-
2011/08/10 10:15:34
Absolutnie się nie obrażam :-)
co więcej, potrzeba chwili wymusiła na mnie większą kreatywność :-)
Mocno się zaangażowałem w inny Twój szablon "044 - Wśród łąk" ale małżonka przegłosowała "01 - coś nowego"
I tu niestety nie dają sobie rady. Chciałbym usunąć:
1. sekcję "kanał informacyjny RSS"
2. datę wpisu (pojawia się w dwóch miejscach)
3. z głównej części wpisu - nazwę kategorii
Generalnie chodzi mi o "wpuszczenie trochę powietrza" :-) mam nadzieję, że się nie obrazisz :-)
To nie będzie raczej blog tylko "tablica ogłoszeniowa" - stąd powyższe zmiany.

Czy możesz coś podpowiedzieć?

ps
może Ci się przyda - znalazłem w inecie stronkę www.color-hex.com/ która pomaga znaleźć numer dowolnego koloru w css - najpierw trzeba kliknąć w okienko po prawej u góry, nacelować kursorem kolor który potrzebujesz. Numer pojawia się od razu a jak klikniesz "get color info" to ... sama zobaczysz :-)
No chyba, że już masz tę stronkę namierzoną :-)
-
irytek05
2011/08/10 21:52:18
Piotrfotograf, zerknęłam na obydwa blogi i chociaż mają rózne kody html, to w obszarze notki podobnie reagują. Coś jest nie tak. Zastanawiam się dlaczego info, które powinno być pod notką (pod miniaturkami), jest z boku wpisu. To świadczy o niepoprawnym wklejeniu miniaturek. Chciałabym wiedzieć, w jaki sposób je umieszczasz w notce, z jakiego korzystasz edytora. Najpierw to trzba by poprawić, a potem zająć się pozostałymi sprawami. Mój adres meilowy jest bardzo prosty, gazetowy:)
irytek05@gazeta.pl
Napisz mi w meilu, jak wklejasz te miniaturki i jak one mają działać.
Ja skorzystałabym z edytora zaawansowanego Tiny i treść notki (bez info!), razem z kodem miniaturek wkleiła i tu mam problem, bo nie wiem jak to opisać:) Na górnej belce edytora, w dolnym rzędzie widoczny jest napis "html", gdy najedzie się kursorem, to tło pod napisem robi się niebieskie. Po kliknięciu w ten napis, otwiera się okno, w które wkleiła bym właśnie, to co wyżej pisałam, potem na dole okna się aktualizuje i powinno być ok;) Spróbuj tak zrobić, może się uda.
Przepraszam, że nie odpisuję od razu, ale wiesz, lato ma swoje prawa;) Mniej się siedzi przed komputerem.
-
2011/08/10 23:30:24
no pewnie - lato i już :-)
a ja piszę maila :-)
-
jasminaerato
2012/08/10 21:54:05
Irytku, spodobał mi się ten szblon i go sobie skopiowałąm. Jednak bakuje mi na samej górze opisu bloga oraz możliwości dodania choćby jednego małego zdjęcia. Jest to fotoblog i jak się na niego wchodzi nie ma ani jednego zdjęcia a sam blog jest szaruteńki. Czy dałoby radę coś z tym zrobić? Mogłabym podesłać zdjęcie któe chciałąbym umieścić na góze :o) z góry dzięki za odpowiedź.
-
2012/08/11 14:07:01
@ Jasminaerato, opis bloga jest na Bloxie opcją, trzeba kliknąć w Wygląd, potem w Pozostałe i tam przy "Czy opis bloga ma się wyświetlać", zaznaczyć TAK, a także przy okazji postawić TAK przy "Optymalizuj szablon pod wyszukiwarki".

Co się tyczy obrazka, wejdź w WYgląd, następnie w Edycję CSS i odszukaj zapis
#naglowek .kontener
i dopisz do niego obrazek. Powinno to wyglądać tak:

background: #3f3f3f url(/resource/nazwa obrazka z rozszerzeniem) no-repeat right;
height: 150px;

Pozostała część kodu pozostaje bez zmian!

Obrazek wcześniej wrzuć do zasobów bloga. Jeśli obrazek ma być po lewej stronie, right zamień na left.
Wysokość height możesz zmieniać .

To chyba wszystko, daj znać jak Ci poszło:)
-
jasminaerato
2012/08/11 15:33:42
jeśli chodzi o opis bloga to się udało :o))))
ale jeśli chodzi o zdjęcie, to... po wpisaniu tego co zaproponowałaś wygląd bloga zmienia się na inny Twój szablon ze zdjęciem które zaimportowałam ???
Nie wiem jak rozwiązać ten problem, hmm...
-
irytek05
2012/08/11 15:54:49
@Jasminaerato, prawdę mówiąc przydałby się adres Twojego bloga, bo nawet nie wiem, jak wygląda:) Przeslij mi link do niego.
-
jasminaerato
2012/08/11 16:25:57
-
irytek05
2012/08/12 02:17:08
@ Jasminaerato, kliknij w ten adres, a zobaczysz, jak powinien wyglądać prawidłowy zapis w arkuszu CSS.
szablonyirytka.blox.pl/resource/zrzut.jpg
Oczywiście musisz zmienić nazwę obrazka w adresie url, poza tym wartość height możesz zmienić w zależności od wysokości obrazka.
Także opis bloga mozna przenieść na lewą stronę, jednak trzeba w CSS odszukać zapis: #opis-bloga i w jego kodzie text-align: right; zamienić na left;
Myślę, że tym razem się uda:))
-
jasminaerato
2012/08/14 18:25:19
:o) faktycznie, tym razem udało się poprawnie dodać zdjęcie, ale... zmieniając wysokość height - nic nie ulega zmianie :o( sama zobacz - połowy zdjęcia nie ma...
-
2012/08/14 22:21:54
@Jasminaerato, nie postawiłaś średnika na końcu kodu wysokości ;
height: 240px;
powinno zadziałać:)
-
jasminaerato
2012/08/15 10:59:26
jesteś cudowna - dziękuję :o)
mam pytanie jednak jeszcze jedno lub dwa - jak zmienić wysokość opisu i nazwy bloga oraz czy da się gdzieś z boku dodać obrazek mówiący o prawach autorskich? No i wielkość liter w opisie zdałoby się zmienić, prawda? Co o tym sądzisz irytku?
-
irytek05
2012/08/15 13:26:05
@Jasminaerato, musisz odszukać w edycji arkusza CSS zapis #opis-bloga:
wszystko co widnieje po słowie "font" dotyczy czcionki. tak więc wystarczy 11px zamienić na 12px i już czcionka będzie większa.
Nazwę bloga ustala się w edycji bloga, kliknij w Ustawienia i nazwa zalezy od Twojego pomysłu :)
Z bocznym obrazkiem będzie trudniej, bo szablon nie ma bocznej szpalty. Możesz wkleić adres obrazka do pola na dodatkowy kod HTML (tam gdzie statystyki się wkleja), ale będzie widoczny dopiero pod blogiem. Ja radziłabym Ci w Photoshopie na obrazku z nagłówka napisać formułkę o prawach autorskich i taki obrazek wrzucić do zasobów bloga (oczywiście z nazwą obecnego, a obecny wcześniej usunąć z zasobów)

Bardzo dziękuję za linki do tutoriali:)
-
jasminaerato
2012/08/22 06:57:55
Irytku bardzo dziękuję za pomoc w dopasowaniu mojego bloga fotograficznego :o) jesteś nieocenona :o) swojego drugiego bloga zmieniłam również na szablon z Twoich zasobów :o) jest śliczny, ale jego również chciałabym lekko dopasować. Te piękne liście na razie idealnie pasują, ale później mogłabym je zmienić, jednak nie potrafię znaleźć w css jego umiejscowienia. Poożesz? :o) podaję adres jasminaerato.blox.pl/html i oczywiście z góry bardzo dziękuję :o)
-
irytek05
2012/08/22 11:53:29
@Jasminaerato, obrazek w css jest zapisany w elemencie #BlogTytulBox {} Między klamrami odszukaj zapis dotyczący background url, tam w nawiasie znajduje się nazwa pliku obrazka. Wystarczy zmienić nazwę pliku z rozszerzeniem i nowy plik wrzucuć do zasobów bloga.
Obecny obrazek jest razem z ramką, nie da się jej oddzielić, została dodana w programie graficznym. Całość obrazka wynosi 500px X 449px. Gdy tą wielkość będzie miał Twój, to wszystko będzie ok:)


forum o css