UWAGA! Po skopiowaniu szablonu należy w edycji blogu włączyć Optymalizację szablonu. Ścieżka do niej to: Wygląd - Pozostałe - Optymalizacja pod wyszukiwarki.
Blog > Komentarze do wpisu

III wielkanocny szablon irytkowy

Maksymalna szerokość zdjęć w notce - 500px.

http://projekt114irytka.blox.pl

czwartek, 11 marca 2010, irytek05

Polecane wpisy

Komentarze
kate_mac
2010/03/12 10:28:29
oj napracowałaś się Irytku... napracowałaś
podobają mi się wielkanocne szablony bardzo
są takie słodkie, niektóre nieco vintage...
podoba mi się ten z żonkilem który ma układ jak inny Twój szablon, taki morelowy z różami - bardzo go lubię
ten tutaj podoba mi się ze względu na tekst, jego ułożenie, wielkość, rodzaj...
i ten różowy, którego tutaj jeszcze nie ma ale widziałam go już na szablon_team też jest fajny

-
irytek05
2010/03/12 11:05:31
KATE, właśnie takie miały być, trącające myszką, tradycyjne, z odrobina cukru. W końcu to szablony nie na dłuższy okres, lecz na krótką wiosenną chwilę. Cieszę się, że spodobały Ci się:)
Trochę mi przykro, że w obliczu szykujących się zmian szablonowych na bloxie, one, jak i te wcześniej robione, nie mają przyszłości.
-
kate_mac
2010/03/13 14:58:55
Nie byłabym taka przygnębiona Irytku; sporo wody upłynie jeszcze zanim nowy kod rzeczywiście będzie popularny; zresztą stary będzie funkcjonowała równolegle więc stare szablony dalej będą w użyciu; zaczęłam robić szablon z nowym kodem i widzę kilka problemów które szybko nie znikną a zanim skończę ten nowy szablon będę musiała się dowiedzieć paru nowych rzeczy; zresztą mam kilka szablonów do skończenia więc i tak na razie będę publikowała stare... no może jeden przetłumaczę na nowy kod tak tylko do spróbowania... ale generalnie nowy kod = nowe możliwości = nowe szablony
-
irytek05
2010/03/13 15:34:25
KATE, tak masz rację, ale jeśli domyślne będa tylko z nowym HTML, to nikt nowozakładający blog nie sięgnie do naszego zbioru. Nawet już nie zrobi się więcej szablonów w starym systemie, bo nowy szablon, to nowy blog i tak koło się zamyka.
Ja tez próbowałam przerobić jeden ze swoich szablonów (ten z sercem szklanym) juz z nowym HTMLem, ale utknęłam, bo nie rozumiem całego kodu. Jest ogromnie rozciągnięty, rozbudowany. Mnie się nawet nie udało odnaleźć głównego kontenera, który by obejmował wszystkie elementy. Wychodzi na to, że go nie ma, jest część nagłówka i osobno część z treścią. Przydałby się jakiś kurs CSS, bo są znaczniki, których stosowania, ani działania nie znam. Na mój gust kodu jest za dużo, zawsze mnie uczono, że ma go być jak najmniej. A, i jeszcze stopki nie ma, chyba:] . W starym HTMLu, ten szablon nie ma nagłówka na całości, w nowym ma, dlatego miałam pierwsze problemy, potem mi cała wąska szpalta uciekła pod notki:)) Część elementów pływa, część jest pozycjonowana absolutnie. Pocieszam się tym, ze mają być jakieś objaśnienia ( no właśnie, szkoda, że nie umieścili w arkuszu żadnych komentarzy). Jednak nie ma co się łudzić, kilkaset szablonów nie ma już przyszłości, chyba, że pozostawią obydwa kody, do wyboru przez blogera.
-
szablonykatemac
2010/03/13 18:11:36
Irytku, zostaną obie wersje kodu
Owszem nowy będzie promowany i prawdopodobnie trudniej będzie wybrać szablon ze starym kodem niż z nowym

Faktycznie ja też nie widzę głównego kontenera z całością bloga, jest wspólna klasa ale to zupełnie coś innego więc się nie liczy. Co do stopki to nowy kod nie ma zasadniczo podziału na szpalty ale... jest podział na tytuł i część z treścią i następnie treść podzielona jest na treść główna i treść poboczną czyli porównując do starego kodu powiedziałabym że ma dwie szpalty ale ta druga wąska zawiera wszystko: archiwum, taki, ostatnie notki, wszelkie dodatki i na koniec opcje bloga. Zastanawiam się czy te opcje nie mogłyby posłużyć jako stopka... na razie myślę teoretycznie, nie przyglądałam się dokładniej
p[ożyjemy zobaczymy
-
irytek05
2010/03/13 21:00:17
KATE, tez się zastanawiałam co to są te opcje. A zauważyłaś, że kategorie są w treści pobocznej, choć widać je pod nagłówkiem? Podział na szpalty jest, tylko nazewnictwo jest inne. Nie ma stopki i głównego DIVa. Bez głównego kontenera będzie ciężko, a może zapomnieli dodać?:) Prawdę mówiąc pierwszy raz spotykam stronę bez selektora okalającego. Przeszkadza mi jeszcze ogrom kodu w arkuszu. Przewija się i przewija i coraz większy ma się mętlik;) Konieczne szkolenie:))


forum o css